Списък на доброволците от втора и трета чета от Кюстендилската македонска доброволческа дружина

Списък на всички части от поредицата

Списък на доброволците от втора и трета чета от Кюстендилската македонска доброволческа дружина с местонахождение с. Долна Любата, Кюстендилско Крайще на 8 декември 1885 г.

 

№ Име и презиме Месторождение Местоживеене
Войвода Димитър Попгеоргиев Берово Кюстендил
1 Четник Иван Судята Треботивище Кюстендил
2 Подчетник Тасе Гащев Царево село Кюстендил
3 10-ар НакоТренчов Учлена Жабокрът
4 Мите Стоилов Владимирово Кюстендил
5 Мите Петров Негрево Кюстендил
6 Костадин Станьов Истевник Кюстендил
7 АнгелТренков Градче Кюстендил
8 Атанас Иванов Бигла Кюстендил
9 Маньо Митрев Игралище Кюстендил
10 Васил Стоянов Негрево Кюстендил
11 Иванчо Димитков Драмча Кюстендил
12 Иван Негревеца Негрево Кюстендил
13 10-ар Бойо Стоянов Ново село Кюстендил
14 Серафим Симов Зърновци Кюстендил
15 Ефтим Цветанов Царево село Кюстендил
16 Димитър Велков гр. Кочани Кюстендил
17 Георги Траянов Берово Кюстендил
18 Алексо Георгиев Разловци Кюстендил
19 Никола Цонев Лъки Кюстендил
20 Лазар Атанасов Градево Герман
21 Георги Стоянов Ново село Кюстендил
22 Иван Спасов Истевник Друмохар
23 10-ар Тасе Стефанов Пантелей Кюстендил
24 Спасе Цеков Берово Кюстендил
25 Иванчо Петров Градче Кюстендил
26 Коте Гоцев Вирче Кюстендил
27 Георги Трендафилов Шатрово Дупница
28 Илия Мицов Треботивище Кюстендил
29 Данаил Янков Ирдовци Кюстендил
30 Георги Секулов Берово Кюстендил
31 Гоше Траянов Берово Кюстендил
32 Иван Георгиев Умлена Кюстендил
33 10-ар Лазе Минков Градче Кюстендил
34 Никола Цеков Берово Кюстендил
35 Ефтим Костадинов Берово Кюстендил
36 Спасе Бойчев Спиково Кюстендил
37 Илия Мицов Градче Долна Гращица
38 Васе Колев Паничарево Долна Гращица
39 Стоимен Манчов Драмче Кюстендил
40 Стоян Гошев Паничарево Долна Гращица
41 Ефтим Траянов Берово Кюстендил
42 Петре Манев Берово Кюстендил
43 10-ар Михаил Иванов Паничарево Лиляч
44 Наке Вучков Горна Козница Лиляч
45 Димитър Гошев Паничарево Лиляч
46 Атанас Стоянов Паничарево Лиляч
47 Стоимен Колев Истевник Лиляч
48 Михаил Станоев Паничарево Лиляч
49 Георги Стойков Киселица Лиляч
50 Никола Георгиев Паничарево Лиляч
51 Наке Стойков Лиляч Лиляч
52 Наке Георгиев Лиляч Лиляч
53 10-ар Стоил Траянов Берово Кюстендил
54 Иван Митев Берово Кюстендил
55 Алексо Мицов Кюстендил Кюстендил
56 Никола Атанасов Истевник Кюстендил
57 Стоян Мицев Паничарево Копиловци
58 Христо Иванчов Вирче Кюстендил
59 Михаил Николов Пастух Долна Гращица
60 Георги Павлов Доброво Кюстендил
61 Атанас Траянов Раково Раково
62 Стефан Георгиев Панагюрище Панагюрище
63 10-ар Иван Атанасов Къшле Кюстендил
64 Христо Спасов Горно Уйно Кюстендил
65 Иван Георгиев Катрище Кюстендил
66 Яне Делов Кочани Кюстендил
67 Васил Димитриев Жиленци Жиленци
68 Тоне Петриев Кюстендил Кюстендил
69 Андон Големин Жиленци Жиленци
70 Стоян Христов Поле. Скакавица Кюстендил
71 Апостол Анчев Нивичино Кюстендил
72 Траян Мицев Зърновци Кюстендил
73 10-ар Атанас Костов Берово Кюстендил
74 Георги Велков Берово Кюстендил
75 Гаврил Стайков Берово Кюстендил
76 Никола Тренчов Берово Кюстендил
77 Павле Христов Берово Кюстендил
78 Алексо Димитров Берово Кюстендил
79 Стоян Гошев Паничарево Долна Гращица
80 Яне Манчов Паничарево Долна Гращица
81 Христо Илиев Иставник Недел. Гращица
82 Стойко Манчо Драмча Смоличано
83 10-ар Миле Дончов Негрево Самораново
84 Вене Митев Самораново Самораново
85 Коте Яначков Шишковци Шишковци
86 Зашо Христов Самораново Самораново
87 Коста Начев Самораново Самораново
88 Боне Яньов Самораново Самораново
89 Коте Костадинов Самораново Самораново
90 Георги Тонев Самораново Самораново
91 Георги Митев Самораново Самораново
92 Иван Янков Самораново Самораново
93 Пане Колев Сакулина Кюстендил
94 Цеко Занзил Берово Кюстендил
95 Дончо Митов Берово Кюстендил
96 Георги Траянов Берово Кюстендил
97 10-ар Иван Лазов Бадино Кюстендил
98 Рашо Станоев Бадино, Бадино
99 Павле Цветков Бадино Бадино
100 Стойне Митрев Бадино Бадино
101 Пешо Иванчов Бадино Бадино
102 Мите Иванов Бадино Бадино
103 Алексо Янакиев Бадино Бадино
104 Иванчо Радев Бадино Бадино
105 Яне Димитриев Герман Герман
106 Костадин Ангелов Бучина Герман
107 Георги Стойчев Паничарево Долна Гращица
108 Атанас Кръстев Паничарево Долна Гращица
109 Михаил Златков Паничарево Долна Гращица
110 Цеко Пашалийски Берово Кюстендил
111 Иван Мицев Паничарево Лиляч
112 Георги Стойков Иставник Кюстендил
113 Георги Радунов Берово Кюстендил
114 Михаил Илиев Истевник Кюстендил
115 Илия Гоцев Митрашница Кюстендил
116 Мите Траянов Разловци Кюстендил
117 Стоил Дамянов Разловци Кюстендил
118 Георги Ценов Вирче Кюстендил
119 Иван Тодоров Берово Кюстендил
120 Лазар Иванов Тросково Ресилово
121 Стоимен Стойков Падеж Ресилово
122 Миле Цветанов Падеж Ресилово
123 Иванчо Христов Градево Самораново
124 Коле Глигов Рила Рила
125 Четник Стоян Миката Манулия Дупница
126 Подчетник Костадин Стойчев Берово Сирищник
127 Иван Сапунджиев Щип Кюстендил
128 10-ар Андон Стойчев Кратово Кюстендил
129 Димитър Кръстов Щип Кюстендил
130 Петко Янев Железница Дупница
131 Трайко Христов Гевгели Кюстендил
132 Наум Апостолов Щип Кюстендил
133 Георги Христов Порой Кюстендил
134 Христо Петков Гевгели Кюстендил
135 Георги Стоименов Буново Кюстендил
136 Мануил Гоцев Истевник Багренци
137 Хараламби Янев Жиленци Жиленци
138 10-ар Костадин Баскали Банко Дупница
139 Костадин Георгиев Банско Дупница
140 Сотир Христов Рила Рила
141 Иван Митев Рила Рила
142 Лазар Георгиев Рила Рила
143 Георги Богоев Клисура Дупница
144 Христо Благоев Драглиша Рила
145 Иван Георгиев Банско Дупница
146 Георги Зографски Банско Дупница
147 Христо Кацар Габрово Дупница
148 10-ар Величко Христов Клисура Кочериново
149 Мите Янакиев Дупница Дупница
150 Христо Атанасов Дупница Дупница
151 Илия Марков Дупница Дупница
152 Иван Мицов Пастух Пастух
153 Георги Николов Пастух Пастух
154 Зашо Велинов Пастух Пастух
155 Васил Груев Пастух Пастух
156 Димитър Иванов Дупница Пастух
157 Захо Стоянов Кочани Кюстендил
158 10-ар Таско Георгиев Багренци Багренци
159 Велин Спасов Горна Гращица Горна Гращица
160 Кочо Джамджийски Кюстендил Кюстендил
161 Стойчо Велчиков Цървеняно Цървеняно
162 Коте Панев Горна Гращица Горна Гращица
163 Никола Христов Цървеняно Цървеняно
164 Мите Тонев Таваличево Таваличево
165 Стоян Мицов Цървеняно Цървеняно
166 Точе Христов Таваличево Таваличево
167 Стоимен Тонев Таваличево Таваличево
168 10-ар Димитър Христов Кюстендил Кюстендил
169 Янаки Радойчев Кочериново Дупница
170 Михаил Николов Пловдив Пловдив
171 Никола Петров Крайнци Крайнци
172 Георги Дамянов Бураново Бураново
173 Никола Илиев Дупница Дупница
174 Костадин Митев Шлегово Кюстендил
175 Янаки Илиев Търсино Кюстендил
176 Иван Димитров Киселица Ветрен
177 Стоил Стойчев Илия Илия
178 10-ар ПенеТасов Гърбино Гърбино
179 Деспод Стойчев Гърбино Гърбино
180 Гоче Илиев Гърбино Гърбино
181 Стоил Иванов Гърбино Гърбино
182 Костадин Велинов Ръждавица Ръждавица
183 Иванчо Велинов Ръждавица Ръждавица
184 Миле Янев Пол. Скакавица Пол. Скакавица
185 Гоче Здравков Пол. Скакавица Пол. Скакавица
186 Андон Илиев Пол. Скакавица Пол. Скакавица
187 Димитър Михайлов Кортен Кортен
188 10-ар Христо Наков Герман Герман
189 Христо Стоименов Герман Герман
190 Димитър Николчов Герман Герман
191 Георги Стоичков Пастух Пастух
192 Стоимен Мирчев Герман Герман
193 Илия Антов Герман Герман
194 Неделко Димов Ораново Дупница
195 Никола Стоименов Герман Герман
196 Лазе Стоянов Герман Герман
197 Лазе Наков Герман Герман
198 10-ар Иван Иванов Кондофрей Кондофрей
199 Андон Георгиев Вратца Вратца
200 Георги Стойков Драмче Кюстендил
201 Христо Лазов Баланово Баланово
202 Велико Георгиев Царево село Кюстендил
203 Коне Станоев Пиперево Кюстендил
204 Андон Карамфилов Раково Раково
205 Закрия Стойков Църквинец Страдалово
206 Мите Енгелаков Вратца Вратца
207 Стоимен Костадинов Жилинци Жилинци
208 10-ар Коне Митев Коркина Коркина
209 Младен Митев Костур Кюстендил
210 Цветко Младенов Киселица Кюстендил
211 Петко Христов Секулица Кюстендил
212 Велин Славков Жеравино Жеравино
213 Стоимен Чекеренда Жилинци Жилинци
214 Стоян Костадинов Цървеняно Цървеняно
215 Пане Младенов Горна Гращица Горна Гращица
216 Панайот Манев Смоличано Смоличано
217 Стефан Пеневски Кратово Кратово
218 Миленко Ников Раково Раково
219 Стойко Постилов Вратиславци Раково
220 Стоян Тренев няма данни
221 Тодор Георгиев няма данни
221-а Ефрем Попстефанов Зриновци Кюстендил
222 Георги Илиев Умлена Рила
223 Четник Лазар Хаджиев Велес няма данни
223-а Ане Гьоков Велес Кюстендил
224 Илия Г. Касъм Паничево Долна Гращица
225 Петре Г. Паничево Долна Гращица
226 Георгия Куюмджийски Кюстендил Кюстендил
227 Димитрий К. Иванов Кюстендил Кюстендил
228 Васе Стоичков Таваличево Таваличево
229 Стоимен Китанов Царево дело Кюстендил
230 Спасе Янакиев Раково Раково
231 Иванчо Попов Царево село Раково
232 Андон Анастасов Шипочано Шипочано
233 Мите Сольо Дол. Църквинец Кюстендил
234 Георги Муртов Берово Кюстендил
235 Звездю Христов Берово Кюстендил
236 Лазар Христов Треботивище Лиляч
237 Петре Янчев Треботивище Кюстендил
238 Атанас Стоилов Блатец Кюстендил
239 Лазар Атов Лиляч Лиляч
240 Васил Миленков Дол. Църквенец Кюстендил
241 Велин Ангелов Коняво Коняво
242 Илия Вучков Коняво Кюстендил
243 Велин Пенев Кондофрей Кондофрей
244 Стойне Велинов Таваличево Таваличево
245 Димитър Кръстев Жабокрът Жабокрът
246 Никола Петров Жабокрът Жабокрът
247 Пешо Нишов няма данни няма данни
248 Мите Иванов Шипочано Шипочано
249 Мите Станчов няма данни няма данни
250 Стоил Ташов Габрово Кондофрей
251 Иван Стоянов няма данни няма данни
252 Мите Паунов няма данни няма данни
253 Вангел (няма презиме) няма данни Дупница
254 Аце Капар Берово Кюстендил
255 Георги Шишко Берово Кюстендил
256 Никола Цеков Берово Кюстендил
257 Мите Грозев Берово Кюстендил
258 Тома Стоянов няма данни няма данни
259 Хаджи Атанас Влахи Дупница
260 Гиго Суичмез Кюстендил Кюстендил
261 Стоил Просячето Кюстендил Дупница
262 Траян Мицов Зърновци Кюстендил
263 Атанас Пеянечки Кюстендил Кюстендил
264 Илия Стойчев Град Кюстендил

 

Списък на доброволците от първа чета от Кюстендилската македонска доброволческа дружина, съставен на 21 ноември 1885 г.

  1. Войвода Мица Вельов
  2. Писар Димитър С. Ценков
  3. 10-ар Ташко Костадинов
  4. Яне Иванов
  5. Янчо Цветков
  6. Георги Димчов
  7. Георги Иванов
  8. Пантел Костадинов
  9. Иван Кочев
  10. Яне Кръстов
  11. Мите Петрев
  12. Лазе Стоилов
  13. 10-ар Георги Черкез
  14. Атанас Георгиев
  15. Никола Димов
  16. Стойчо Трендафилов
  17. Георги Костов
  18. …. Костадинов
  19. Ангел Ангелов
  20. Иван Миленов
  21. Ефтим Бойчов
  22. Станоя Стоименов
  23. 10-ар Христо Димитриев
  24. Димитър Иванов
  25. Георги Петрев
  26. Стоян Иванов
  27. Васил Христов
  28. Никола Златанов
  29. Иван Ангелов
  30. Богдан Иванов
  31. Атанас Стоименов
  32. Иван Панев
  33. 20-ар Иван Захариев
  34. 34.10-ар Георги Пашов
  35. Ташко Николов
  36. Велко Христов
  37. Иван Милчов
  38. Андон Коцев
  39. Станчо Славков
  40. Стоимен Ангелов
  41. Стойне Петков
  42. Атанас Георгиев
  43. Алексо Николов
  44. 10-ар Михаил Младенов
  45. Мите Малинов
  46. Гоге Стоянов
  47. Христо Велинов
  48. Никола Панчов
  49. Иван Захариев
  50. Ангел Станчов
  51. Величко Пейчов
  52. Стоян Петков
  53. Ангел Петрев
  54. 20-ар Бебаджан
  55. 10-ар Христо Янков
  56. Петър Чекърски
  57. Димитър Велков
  58. Иван Петрев
  59. Илия Веселинов
  60. Димитър Цеков
  61. Мите Дренов
  62. Георги Христов
  63. Иван Агата
  64. Стеро Георгиев
  65. 10-ар Зордан Поменов
  66. Никола Бойков
  67. Иван Георгиев
  68. Костадин Георгиев
  69. Лазо Костов
  70. Груйо Георгиев
  71. Васил Николов
  72. Славе Митов
  73. Васил Христов
  74. Ато Ников
  75. 10-ар Георги Петрев
  76. Коста Георгиев
  77. Иван Гиков
  78. Лазар Георгиев
  79. Георги Зашов
  80. Георги Дованкин
  81. Мануил Пашов
  82. Георги Костадинов
  83. Стоян Ранов
  84. Мите Иванов
  85. 10-ар Тасе Милчов
  86. Христо Костадинов
  87. Спасе Костадинов
  88. Никола Пиянцали
  89. Илия Стоянов
  90. Атанас Тренчов
  91. Иван Стоименов
  92. Иван Милчов
  93. Илия Войнов
  94. Ангел Златанов
  95. Христо Стоилков
  96. 10-ар Смилен Стойов
  97. Зашо Янгелов
  98. Георги Иванов
  99. Атанас Димитриев
  100. Костадин Стоянов
  101. Димитър Костов
  102. Стойко Яначков
  103. Давидко Атанасов
  104. Велин Ангелов
  105. Стоян Ников
  106. Костадин Николов

 

Част 3. Втора пеша Кюстендилска дружина

Списък на всички части от поредицата

Tech Review – Ревюта, съвети и трикове при покупка на техника